top of page
NATURAL GREATNESS DIETY WETERYNARYJNE
CHARAKTERYSTYKA OGÓLNA

 

Jedzenie odgrywa fundamentalną rolę w trosce o zdrowie naszych psów i kotów, a w przypadku diet weterynaryjnych rola ta ma jeszcze większe znaczenie.
Diety Weterynaryjne Natural Greatness zostały stworzone aby spełnić wymagania dietetyczne, zarówno kotów jak i psów ze zdiagnozowanymi dolegliwościami medycznymi oraz innymi specjalnymi potrzebami. Podczas opracowywania naszych diet kierowaliśmy się filozofią, która od zawsze charakteryzuje nasze produkty: są to pełnowartościowe posiłki wykonane z wyselekcjonowanych naturalnych składników takich jak najlepsze świeże mięso, owoce, warzywa oraz rośliny strączkowe. 
Główne cechy naszych produktów to:

Brak zbóż  
Diety Weterynaryjne Natural Greatness zostały opracowane w zgodzie z ewolucyjnymi potrzebami kotów i psów. W Natural Greatness tworzymy weterynaryjne diety lecznicze w zgodzie z naturą. Dlatego też wyeliminowaliśmy z naszych produktów zboża aby uniknąć reakcji alergicznych oraz innych nietolerancji związanych z tym składnikiem.

Świeże mięso
Podążając za naszą filozofią chcemy zapewnić ewolucyjne diety jako podstawę żywienia twojego zwierzęcia. Z uwagi na to tworząc weterynaryjne diety lecznicze używamy świeżego mięsa w celu polepszenia smaku oraz strawności pokarmu. Jest to kluczowy czynnik w trosce o apetyt twojego chorego kota lub psa.
Naturalne składniki
Wszystkie składniki używane w naszych weterynaryjnych dietach leczniczych zostały wyselekcjonowane zgodnie z kryteriami mającymi na celu zapewnienie optymalnej jakości każdego surowego składnika. Nasz zespół specjalistów dokłada wszelkich starań aby każdy etap selekcji był dokładnie monitorowany. Podczas prac nad dietami weterynaryjnymi poświęciliśmy sporo uwagi na poszukiwania naturalnych produktów, które nie tylko posiadają właściwości funkcjonalne, ale również zapewniają dodatkowe korzyści dla organizmu zwierzęcia. Dlatego też składniki, które znajdują się w Dietach Weterynaryjnych marki Natural Greatness zostały wybrane w oparciu o ich wpływ na organizm zwierzęcia w zależności od jego stanu zdrowia.
Pełnowartościowe białko
Nasze diety weterynaryjne zawierają pełnowartościowe białko będące bogatym źródłem aminokwasów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ten rodzaj białka jest lekkostrawny i łatwo przyswajalny. Jego głównym źródłem są mięso (indyk i kurczak), ryby (łosoś i inne ryby oleiste) oraz jajka.

Bez konserwantów
Nasze diety zostały wzbogacone o naturalne antyoksydanty pochodzące z owoców i warzyw. Wszystkie nasze produkty pozbawione są soi, GMO, sztucznych konserwantów, barwników oraz wzmacniaczy smaku.

Bez okrucieństwa
Nasze diety weterynaryjne, jak i cały wachlarz produktów Natural Greatness, zostały wykonane w 100% ze składników pozyskanych bez okrucieństwa. Diety weterynaryjne Natural Greatness zostały opracowane pod bacznym okiem weterynarzy oraz dietetyków.
Pełnowartościowe tłuszcze  
Tłuszcze zawarte w dietach weterynaryjnych są doskonałym źródłem kwasów tłuszczowych Omega 3 i Omega 6, których zarówno koty, jak i psy, nie są w stanie samodzielnie pozyskać. Ze względu na to, diety weterynaryjne zostały wzbogacone o kwasy tłuszczowe, których źródłem jest kurczak, łosoś oraz inne ryby oleiste. Jako dodatkowego źródła kwasów tłuszczowych użyliśmy roślin bulwiastych oraz strączkowych.
Diety hipoalergiczne
Nasze zbalansowane diety hipoalergiczne zostały stworzone z wyselekcjonowanych składników dzięki czemu zmniejszają ryzyko wystąpienia alergii. W związku z tym Diety Weterynaryjne Natural Greatness są naturalnym wyborem w kontrolowaniu lub zapobieganiu, nadających się do leczenia, alergii u kotów i psów.

Wysoka strawność
Przy tworzeniu wszystkich naszych diet weterynaryjnych dołożyliśmy wszelkich starań aby zawarte w nich składniki, począwszy od białka, przez tłuszcze, owoce, warzywa, a na witaminach skończywszy były jak najlepszej jakości. Korzystamy ze składników pochodzenia naturalnego bogatych w błonnik rozpuszczalny (FOS i MOS) i posiadających właściwości probiotyczne, które poprzez wzbogacenie flory bakteryjnej usprawniają proces trawienia.
Karma o wysokiej smakowitości  
Ułożenie smacznej diety leży u podstaw filozofii marki Natural Greatness. Ma to szczególne znaczenie w przypadku diet weterynaryjnych, których celem jest złagodzenie objawów różnych jednostek chorobowych. Podczas choroby zwierzęta często tracą apetyt. Z uwagi na ten fakt dokładamy wszelki starań aby nasze produkty stymulowały apetyt zwierzęcia. Dlatego też przy komponowaniu naszych diet korzystamy z naturalnych oraz świeżych składników, które pobudzają wrażenia sensoryczne zwierząt.

bottom of page