top of page

Produkty wolne od okrucieństwa


Przy opracowywaniu nowych odmian żywności brane są pod uwagę tylko projekty, które są oparte na wystarczająco zbadanych i uznane zasady naukowe.

 

Stanowczo odmawiamy przeprowadzania doświadczeń na zwierzętach, które mogłyby prowadzić do poważnych ingerencji w zwierzęta lub które są związane z bólem lub cierpieniem.

 

Oczywiście regularnie „oceniamy” naszą żywność na podstawie zwierząt. Psy i koty mają swój własny gust, podobnie jak ludzie. W celu oceny żywności przeprowadzamy tak zwane „testy smakowitości”. Za pomocą tych testów oceniamy akceptację karmy przez zwierzę, a także jej zgodność. Właściciele zwierząt wizualnie oceniają zachowania żywieniowe (np. Który pokarm jest preferowany? Który pokarm jest spożywany częściej?), Charakterystykę kału, jakość sierści, ogólny rozwój i stan zwierzęcia. Testy smakowitości są zazwyczaj przeprowadzane przez właścicieli zwierząt domowych - w prywatnych gospodarstwach domowych lub przez hodowców. Ponieważ każdy właściciel zwierzęcia jest oczywiście zaniepokojony dobrostanem swojego zwierzęcia, oczywiste jest, że te testy akceptacyjne nie mają nic wspólnego z wyżej wymienionymi eksperymentami na zwierzętach.

bottom of page